HAKKIMIZDA

İnovasyon Mühendislik, 2010 yılında Teknogirişim desteği ile kurulmuştur. Firma iç ve dış ortam konumlandırma sistemleri, akıllı araçlar üzerine Kosgeb ve Tübitak destekli Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Bu projelerde gömülü sistem tabanlı elektronik ekipman ve sistemlerin tasarımı, geliştirilmesini ve üretimini gerçeklemektedir.

Firmamız, aynı zamanda üniversitelerdeki bilgi birikimini raflarda tozlanmaktan alıp insanlığa hizmet edecek ürünlere dönüştürmeyi, üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmayı ve istihdam alanı oluşturmayı hedeflemektedir. Firma personeli ve danışman öğretim üyeleri ile sektörde aşağıdaki alanlarda ürün, çözüm üretme veya danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

- İç/Dış Ortam Konumlandırma Sistemleri
- Ölçüm Teknolojileri
- İnsansız Araç, Mobil Robot Araştırma ve Uygulamaları 
- Araç Elektronik Sistemleri
- Veri Toplama Sistemleri
- Gömülü Sistem Tasarımı ve Uygulamaları
- Ultrasonik Tabanlı Sistemler
- Güç Elektroniği Çözümleri
- Trafik / Yaya Sayımı, Ulaşım Planlaması
- Endüstriyel Süreçlerin İyileştirilmesi (Çizelgeleme, Rotalama vb)


Vizyonumuz

Vizyonumuz, inovatif (yenilikçi) çözümler sunarak ticari değerler yaratmaktır. Bu amaçla firmamız Ar-Ge çalışmalarına dayalı tasarım, geliştirme faaliyetleri yürütmekte ve sunduğu çözümlerin ticaretini yapmaktadır. Bu çözümler; yeni ve özgün teknolojiye dayalı, yüksek katma değer oluşturan, dışa bağımlılığı azaltacak, maliyet-performans etkin, nitelikli ve çevreye duyarlı ürünler ve sistemler ile danışmanlık, teknik destek gibi mühendislik hizmetlerini kapsamaktadır.

Misyonumuz

Ulusal değerleri koruyarak, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ve gelişimine katkıda bulunan, çağdaş yüksek teknolojiler ile çalışarak küresel rekabet gücüne ulaşmış, profesyonel beklentilere nitelikli çözümler sunan, sektöründe güvenilir bir marka olmaktır.